Skip to content

Hakkımda

Merhaba, ben Zeynep.

Evliliğimin ilk yılı dolmadan ayrılma noktasına geldim.

“Hep ben çabalıyorum, eşim ise hiçbir şey yapmıyor. Sanırım beni sevmiyor.” Böyle düşünüyordum. Ben iyi olan taraftım; çalışkandım, fedakardım, ilgiliydim, ama karşılık göremiyordum. Tek gördüğüm şey sürekli terslenen, benden kaçan, nezaketen bile olsa bana ilgi göstermeyi çok gören bir kocaydı.

Hata mı yaptım? Yanlış kişiyle mi evlendim? Ne oldu da bu hale geldik? Kafamda deli sorular vardı ve hiçbirini kendim cevaplayamıyordum. Şikayet etmek yetmiyordu. Üstelik aramız daha da geriliyordu.

En dip noktaya ulaşmışken karşıma internette kadın erkek ilişkileri üzerine yazılmış bir kitap çıktı. Önce bunu okudum, sonra devamı geldi. Okudukça aklımdaki yapboz parçaları birleşti ve ortaya beni yansıtan kocaman bir ayna çıktı.

İlişkimi düzeltmek için önce eşimi düzeltmem gerektiğini sanıyordum. Ya da en azından karşılıklı konuşarak ve fikir alışverişinde bulunarak bir şeylerin düzeleceğini umuyordum. Ne kadar yanılmışım. Mutlu ve huzurlu bir evliliğin anahtarı baştan beri benim elimdeymiş.

Okuduğum prensipleri denemeye başladığım anda olumlu gelişmeleri de görmeye başladım. Öyle ki, bir zaman sonra ilk flört ettiğimiz zamanlardaki halimize döndük.

Şimdi çok mutluyum. Hasta olduğumda önüme yemeğimi getiren, isteklerimi dikkate alan, beni öpen ve sevdiğini söyleyen, mutluluğum için çabalayan bir eşim var.

Bütün bunlar kendi davranışlarımı değiştirmem, birkaç kötü huyumu bırakmam ve yazılarımda anlattığım basit becerileri edinmem sayesinde oldu. Eski halime dönmeye de hiç niyetim yok, böyle o kadar mutluyum ki!

Kendi hayatımdaki mucizeyi gördüğümde, başkalarına da yardım edebileceğimi düşündüm. Benim yaşadığım şeyleri yaşayan çok fazla kadın var, biliyorum.

Amacım, kadınların ilişkilerde sahip oldukları gücü ve etkiyi görmelerini sağlamak. Bence sevilmek, değer görmek ve el üstünde tutulmak her kadının doğuştan hakkı. Ben sizin de bu hakkı kullandığınızı görmeyi çok istiyorum!

Evliliğinizin ve hayatınızın gidişatını olumlu yönde değiştirmek isterseniz, sizi yazılarımı okumaya davet ediyorum.